dekorhome.pl

Blog poświęcony dekoracjom wnętrz i architekturze

Lifestyle

Ściany przesuwne – czy warto o nich myśleć w biurach?

Ściany przesuwne – czy warto o nich myśleć w biurach?

Aranżacja biura ma ogromny wpływ na komfort codziennej pracy. Każdy przedsiębiorca myśli o tym, aby całą przestrzeń zaaranżować w sposób funkcjonalny i wygodny, a do tego estetyczny. Korzystanie z innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, jest w stanie pomóc w takich działaniach. Jedną z ciekawszych propozycji stają się ściany przesuwne. Czy to wygodne rozwiązanie? Czas przyjrzeć się temu.

Ściany przesuwne do małych i dużych wnętrz

Ściany przesuwne dopasowane są szczególnie do małych wnętrz, ponieważ dzięki nim można stworzyć aranżacje wielofunkcyjne w biurach. Istnieje możliwość zamówienia ich w różnych konfiguracjach. Wystarczy wejść na stronę https://optimalpoland.pl/. Korzystając z usług takich firm można skorzystać z opcji zamówienia ściany mobilnej, gdzie największy moduł będzie miał ponad 900 kg. Oczywiście, jest to jedna z możliwych opcji do zamówienia. Jest to dowód na to, że ściany przesuwne sprawdzają się tak naprawdę wszędzie – w małych i dużych wnętrzach, gdzie dzięki nim będzie można wydzielać różne strefy funkcjonalne.

Sposób na podział przestrzeni

W ostatnich czasach bardzo dużo mówi się o wyższości ścian przesuwnych nad drzwiami przesuwnymi. Dlaczego? Ponieważ to dzięki nim można lepiej podzielić przestrzeń w sposób funkcjonalny i zaawansowany. Istnieje możliwość przesuwania takich przesłon w dowolnych konfiguracjach. Możliwe jest to dzięki prowadnicom, które zamontowane są na suficie. Obsługa takiej ściany jest bezproblemowa i najczęściej bywa tak, że jest w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem jedna osoba, maksymalnie dwie. Ściana przesuwna sprawia, że istnieje możliwość podziału jednej większej przestrzeni na kilka mniejszych. Przy czym zawsze jest opcja zachowania większego pomieszczenia, które można np. wykorzystać do organizowania spotkań biznesowych w większym gronie.

Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Ściany przesuwne charakteryzują się tym, że pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Jest to możliwe dzięki temu, że poruszają się one równolegle ściany i nie otwierają się tak samo jak tradycyjne drzwi. Nie zajmują one dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu udaje się zaoszczędzić dużo miejsca, które można zagospodarować według własnych potrzeb. Inwestorzy nie muszą się także przejmować ościeżnicami, które niekiedy psują efekt wizualny całego miejsca. Pomieszczenie dzięki temu będzie wydawało się przestronniejsze. Ściany mobilne mają tą możliwość, że będzie można je bez trudu dopasować do aranżacji każdego wnętrza.

Zalety ścianek przesuwnych

Ścianki przesuwne są dobre do wykonania prostych podziałów. Z jednego pomieszczenia można zrobić dwa mniejsze lub trzy – wszystko uzależnione jest od dostępnej powierzchni. Wśród innych zalet można wymienić:

  • łatwe i szybkie wykonanie – nie wymagają one wykonania ciężkich prac budowlanych. Są łatwe i proste do zamontowania. Czasem wystarczy jeden dzień, jeżeli ma się do czynienia ze ścianą niewielkich rozmiarów.

  • wnętrza wielofunkcyjne – istnieje możliwość stworzenia osobnych biur dla poszczególnych pracowników, ale także większej sali konferencyjnej lub osobnej przestrzeni relaksu.

  • większa prywatność – dzięki takim ściankom będzie można stworzyć przestrzeń, która będzie w stanie zapewnić maksimum prywatności, jaka jest potrzebna np. podczas spotkań rekrutacyjnych lub konsultacyjnych.

Już wiele firm wykorzystuje ściany przesuwne w swojej przestrzeni, ciesząc się z takiego rozwiązania. To jedna z najlepszych możliwości, która polecana jest do nowoczesnych przestrzeni.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij