Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Sonda
Na co zwracasz uwagę kupując farbę?
10 FAKTÓW O MIKROCEMENCIE 0
10 FAKTÓW O MIKROCEMENCIE

Mikrocement to od pewnego czasu coraz lepiej znany produkt do wykończeń dekoracyjnych. Jako łatwa w aplikacji, wysokiej jakości, mieszanka cementu oraz żywic zyskuje coraz większe grono sympatyków, a jej uniwersalność zdecydowanie przewyższa dobrze znany od lat beton architektoniczny. Ponadto wielość kolorów, znakomita odporność na wilgoć i zabrudzenia oraz unikalna struktura gwarantują idealne wykończenie nie tylko ścian czy posadzek ale także frontów meblowych, blatów kuchennych i wielu innych powierzchni przeznaczonych do wykończenia dekoracją o cienkowarstwowym charakterze. Jeżeli nadal zastanawiacie się nad zastosowaniem mikrocementu w salonie, sypialni czy innym pomieszczeniu, koniecznie zapoznajcie się z dziesięcioma najważniejszymi faktami na temat tego produktu. 

1. Odporny na wodę

Specjalny polimer zawarty w mikrocemencie sprawia, że jest on sam w sobie odporny na wodę. Warto dodać, że początkowo materiał ten powstał jako zabezpieczenie kadłubów statków przed korozją. Dodatkową warstwą ochronną przed wilgocią i brudem jest lakier poliuretanowy, który znajduje się praktycznie we wszystkich zestawach mikrocementu dostępnych w sklepach.

2. Czyszczenie

Wspomniany wyżej lakier poliuretanowy pozwala na codzienne czyszczenie mikrocementu. W tym celu należy wykorzystać wodę i delikatny detergent. By mieć pewność, że środek czyszczący nie naruszy powłoki lakieru, przed pierwszym użyciem należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu.

3. Grubość i warstwy

Podstawowy system mikrocementu składa się z czterech warstw: warstwy gruntującej, dwóch warstw mikrocementu (zalecane) oraz warstwy lakieru. Cały system ma około 2-3 mm grubości.

4. Wzmacnianie podłoża

Mikrocement może zyskać dodatkową warstwę (wówczas grubość zwiększy się o około 1 mm) na powierzchniach, które wymagają wzmocnionego podłoża. W tym celu należy wykorzystać FestKontakt, czyli mostek sczepny, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności mikrocementu do podłoża. Stosuje się go na śliskie powierzchnie takie jak np. płytki. Innym rozwiązaniem może być FestGrunt, który jest warstą gruntującą, wyrównującą chłonność podłoża. W związku z różnymi właściwościami i zastosowaniem w/w produktów nie należy stosować zamiennie.

5. Termin przydatności

Termin przydatności zawsze znajduje się na opakowaniu. Standardowo jednak wynosi on 6 miesięcy od daty produkcji w przypadku produktów przechowywanych w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

6. Bezpieczny dla środowiska

Wszystkie produkty składające się na zestaw mikrocementu są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dzięki swojej unikalnej formule produkty te są nieszkodliwe i można z powodzeniem stosować je w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta.

7. Wykończenie: matowe czy satynowe?

Lakier poliuretanowy do mikrocementu dostępny jest w dwóch wariantach: matowy lub satynowy. Wersja matowa „oddaje” odpowiednie nasycenie koloru oraz optycznie niweluje wszelkie niedoskonałości podłoża. Natomiast wersja satynowa nadaje eleganckie, aksamitne wykończenie z delikatnym wybłyszczeniem pod wpływem światła.

8. Unikalna struktura

Należy pamiętać, że cechą szczególną mikrocementu jest jego niejednorodna struktura. Nigdy w 100% nie uda się uzyskać jednolitej powierzchni tak, by nadać mikrocementowi wygląd np. farby posadzkarskiej.

9. Wielość barw

Mikrocement to nie tylko szarości. W palecie barw znajdują się odcienie wzorowane na palecie RAL. Dzięki temu mikrocement może być nie tylko biały czy szary, ale także różowy, zielony lub błękitny.

10. Mikrocement jednoskładnikowy (FESTFLOOR GO!) i dwuskładnikowym (FESTFLOOR Life)

Mikrocement standardowo występuje w postaci dwukomponentowej: składa się z suchej masa i płynnego polimeru, który przed użyciem należy dokładnie wymieszać z barwnikiem do uzyskania pożądanego koloru. Natomiast mikrocement jednokomponentowy jest gotowy do użycia od razu po otwarciu. Jest odpowiednio zabarwiony i ma właściwą konsystencję. Jest to zatem dużo wygodniejsza wersja w użyciu niż produkt dwuskładnikowy, zachowując przy tym wszystkie właściwości mikrocementu tradycyjnego.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl