Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Kategorie blog
Sonda
Na co zwracasz uwagę kupując farbę?
RENOWACJA KOSTKI BRUKOWEJ Z TIKKURILA PATIO - PORADNIK 1
RENOWACJA KOSTKI BRUKOWEJ Z TIKKURILA PATIO - PORADNIK

Kostka brukowa i płyty betonowe w naszym ogrodzie są elementami najbardziej narażonymi na negatywne działanie czynników atmosferycznych oraz silne obciążenia mechaniczne. Dlatego też po pewnym czasie ich wygląd często ulega pogorszeniu – stają się poszarzałe lub blakną. W takiej sytuacji nie trzeba od razu się ich pozbywać na rzecz nowych, ale przystąpić do renowacji, która w bardzo łatwy sposób nada estetyczny wygląd.

Do odświeżenia oraz odpowiedniego zabezpieczenia kostki brukowej lub płyt betonowych idealnym produktem będzie impregnat Tikkurila Patio. Bejca ta została stworzona z myślą o renowacji powierzchni wymagających wyrównania czy pogłębienia koloru – dostępna jest w 11 odcieniach, dzięki czemu łatwo będzie dobrać odcień najbliższy oryginalnemu.

Warto pamiętać, że Tikkurila Patio przeznaczona jest do renowacji istniejącego podłoża i nie zaleca się jej aplikacji na nowych nawierzchniach betonowych, kostki brukowej czy kamieniu. Bejca nie sprawdzi się również w przypadku chęci zmiany koloru na zupełnie inny, ponieważ jest transparentna.

Trzy proste kroki renowacji kostki brukowej:

Krok 1: Przygotuj powierzchnię: aby rozpocząć malowanie należy uprzednio oczyścić powierzchnię. Za pomocą myjki ciśnieniowej usuń z kostki kurz, brud, mech oraz inne zanieczyszczenia. W razie potrzeby skorzystaj ze środków czyszczących.

Krok 2: Wykonaj próbę: zanim przystąpisz do malowania na niewielkiej części kostki wykonaj próbę, aby dowiedzieć się, która z metod aplikacji okaże się odpowiednia oraz ile warstw bejce potrzebujesz, aby uzyskać zadowalający efekt końcowy. Przed rozpoczęciem malowania dokładnie wymieszaj produkt.

Krok 3: Maluj!: bejcę należy nakładać równomiernie bez przerw i grubych warstw. Jeśli zdecydowałeś się na aplikację metodą natryskową , trudno dostępne miejsca wykończ wałkiem lub pędzlem. W trakcie malowania nie zapomnij, aby od czasu do czasu dokładnie wymieszać zawartość puszki. Pomalowaną powierzchnię pozostaw do wyschnięcia na około 6 godzin. Narzędzia umyj wodą.

WAŻNE: przed przystąpieniem do renowacji dokładnie oszacuj ilość potrzebnego produktu, a następnie zapewnij sobie dostateczną ilość bejcy z jednej partii produkcyjnej, aby później uniknąć ewentualnych rozbieżności kolorystycznej przy wybranym odcieniu. 

Aby jeszcze lepiej zapoznać się z instrukcją malowania obejrzyj film ze wskazówkami, przygotowany przez specjalistów Tikkurili:

Impregnat do kostki brukowej Tikkurila PATIO

Tikkurila Patio Dekoracjewnetrz.EU

Komentarze do wpisu (1)

22 lutego 2019

Ciekawa sprawa, chyba wypróbuję na wiosnę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl