Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sonda
Na co zwracasz uwagę kupując farbę?
TIKKURILA VALTTI PLUS COMPLETE - LAKIEROBEJCA DO ZADAŃ SPECJALNYCH 0
TIKKURILA VALTTI PLUS COMPLETE - LAKIEROBEJCA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Urlop i letnia aura sprzyja nie tylko leniuchowaniu. Niektórzy z nas lubią ten czas poświęcić na przykład pracom na świeżym powietrzu, a w tym na renowację ogrodowych mebli, altanki czy innych elementów architektury ogrodowej. Nim jednak przystąpimy do pracy, często zastanawiamy się nad wyborem najlepszego produktu, który zagwarantuje trwałą ochronę drewna na lata, a jednocześnie zapewni niesamowite wykończenie. Dzięki ekspertom Tikkurili, na szczęście, nad wyborem odpowiedniego produktu już nie musimy się zastanawiać, ponieważ stworzyli lakierobejcę do zadań specjalnych, która z całą pewnością, spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Czym jest Tikkurila Valtti Plus Complete?

Tikkurila Valtti Plus Complete jest szybkoschnącą lakierobejcą do malowania drewna na zewnątrz. Z jej pomocą odnowimy nie tylko elewację i meble ogrodowe, lecz także kwietniki, donice, balustrady czy pergole. Specjalnie opracowany system trzech żywic zapewnia podwójną ochronę przed promieniowaniem UV i pozostałymi czynnikami atmosferycznymi. Powłoka, którą tworzy lakierobejca zabezpiecza drewno przed łuszczeniem i pękaniem, odpychając tym samym wodę. Jej dodatkowym atutem jest łatwość rozprowadzania bez tworzenia zacieków oraz szybkoschnąca formuła: drugą warstwę można nakładać już po upływie dwóch godzin. Piękne satynowe wykończenie w 12 gotowych i 55 kolorach z mieszalnika jest gwarantem podkreślenia unikalnej struktury drewna.

WAŻNE: Zanim przystąpimy do pracy, przed malowaniem należy upewnić się, czy powierzchnia nie posiada ubytków. Jeżeli tak, należy uzupełnić je fragmentami zdrowego drewna lub odpowiednio dobraną szpachlówką.

Przygotowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do malowania należy dokładnie oczyścić powierzchnię z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Drewno powinno być również suche. Następnie w zależności od rodzaju powierzchni wykonujemy następujące czynności:

  • drewno surowe - delikatnie szlifujemy powierzchnię w celu "otworzenia" drewna
  • drewno impregnowane lub zagruntowane - jeżeli powierzchnia została zaimpregnowana lub zagruntowana produktem bezbarwnym możemy od razu przystąpić do malowania. Jeśli natomiast impregnat nadał kolor powierzchni i planujemy całkowitą zmianę odcienia, powłokę tę należy całkowicie zeszlifować
  • drewno pomalowane lakierami/farbami - wszelkie stare powłoki malarskie usuwamy do tzw. surowego drewna, np. za pomocą szlifierki

Malowanie

Na początek dokładnie mieszamy lakierobejcę. Następnie rozpoczynamy nakładanie pierwszej warstwy produktu dokładnie wcierając go wzdłuż włókien drewna. Najodpowiedniejszym narzędziem będzie pędzel, który nie gubi włosia, np. pędzel płaski Anza Elite. Po upływie minimum dwóch godzin przystępujemy do nakładania drugiej warstwy i na koniec cieszymy się z fantastycznego efektu.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl