Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Sonda
Na co zwracasz uwagę kupując farbę?
Wertykalne ogrody na balkonie i tarasie 0
Wertykalne ogrody na balkonie i tarasie

Ogrody wertykalne na balkonach i tarasach to niewątpliwie hit już od kilku sezonów. Dekoracje te głównie kojarzą się z tzw. zielonymi panelami ściennymi, zbudowanymi głównie z naturalnych roślin. Do tej pory takie konstrukcje często wymagały specjalistycznej wiedzy związanej z technologicznymi rozwiązaniami oraz uprawą roślin, co najczęściej powodowało wysokie koszty wykonania. Obecnie zastosowanie nowej metody montażu sztucznej roślinności pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów aranżacji wertykalnych ogrodów przy uzyskaniu równie zadowalających efektów.

Pierwsze wertykalne ogrody zostały stworzone przez amerykańskich projektantów w latach 30. XX wieku, jednak nie odnotowały zbyt dużego zainteresowania. Dopiero w miarę upływu lat, gdy miasta poddawały się szybkiej urbanizacji, stając się coraz nowocześniejszymi, a wokół ubywało zieleni, niemalże każdy zapragnął własnego "skrawka" ogrodu. To właśnie wtedy wertykalne ogrody na dobre rozgościły się w aranżacyjnych amerykańskich projektach, co również zaczęto z entuzjazmem stosować w Polsce.


Najczęściej ogrody wertykalne montowane są w przestrzeniach użyteczności publicznej, np. holach, korytarzach, recepcjach, ale również w domach prywatnych, np. w salonach. Podczas projektowania takiej dekoracji niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi m.in. na rodzaj roślin i ich dostosowanie do pomieszczenia z uwzględnieniem warunków nasłonecznienia, poziomu wilgoci itp. Równie ważne jest zastosowanie odpowiedniego systemu nawadniania. Te i inne kryteria zazwyczaj równały się z wysokimi kosztami wykonania, dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zaczęto stosować roślinność sztuczną, która wiernie imituje żywe rośliny, a dodatkowo nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji.

Dekoracje ze sztucznej roślinności świetnie sprawdzają się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, lecz także na zewnątrz na tarasach i balkonach. Zastosowanie np. sztucznych roślinnych mat z oznaczeniem UV to gwarancja uzyskania efektownego wertykalnego ogrodu bez konieczności nawożenia i nawadniania. Dodatkowo maty te wykonane są z materiału odpornego na czynniki atmosferyczne, w tym promienie słoneczne. Kolejnym atutem sztucznej roślinności jest niezwykle prosty montaż. Jeżeli padnie wybór na dekorację ścienną matę można zamocować na wkrętach lub przytwierdzić do podłoża takerem. Przed montażem zaleca się pomalowanie powierzchni na kolor czarny lub ciemnozielony, by uniknąć tzw. prześwitów. Natomiast jeżeli mata ze sztuczną roślinnością ma być zamontowana jako osłona balkonowa, wówczas najlepiej zamocować je za pomocą opasek zaciskowych. Podczas montażu należy pamiętać o ich gęstym umieszczeniu, także po środku maty, aby osłona nie pofałdowała się.Maty Green Desingers ze sztuczną roślinnością dostępne w naszym sklepie internetowym: MATY GREEN DESINGERS

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl