Pigment INCHEM MIX 80 ml 32 kolory

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 5,50 zł 5.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Inchem
Kod produktu: Inchem-Mix-80

Opis

Uniwersalny koncentrat pigmentowy w postaci wodnej dyspersji pigmentów z dodatkiem środków dyspergująco-zwilżających i regulatorów lepkości. Koncentrat Pigment MIX nie zawiera żadnych żywic, glikolu etylenowego, metali ciężkich, lotnych związków organicznych (VOC) i alkilofenoli oksyetylenowanych (APEO). Zastosowane środki pomocnicze sprawiają, że koncentrat Pigment MIX doskonale rozprowadza się w układach wodnych i większości rozpuszczalnikowych. Koncentraty Pigment MIX to gwarancja powtarzalnych, ekonomicznych rozwiązań. W celu zapewnienia dokładności i powtarzalności koloru każdy z koncentratów Pigment MIX jest sprawdzany w naszym Laboratorium Kontroli Jakości. Badane są takie parametry jak: gęstość, lepkość, pH, odcień i siła koloru.

Przechowywanie: Przechowywać w szczelnych, oryginalnych opakowaniach, w temperaturze od +5°C do +40°C.

Opakowanie: Butelka o pojemności 80 ml;

Okres przydatności: 36 miesięcy od daty produkcji podanej na korku. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet po upływie terminu ważności pigment zachowuje swoje właściwości. Wykonane przez nas próby potwierdziły pełną przydatność po 6 latach od daty produkcji.

Atesty: Wyrób posiada Atest Higieniczny od 1992 roku. Atest jest wciąż uaktualniany wraz z udoskonalaniem wyrobu.

Pigment MIX produkowany jest w 29 kolorach (w tym biel tytanowa). W praktyce istnieje możliwość uzyskania nieograniczonej ilości kolorów i odcieni, ponieważ koncentraty Pigment MIX doskonale mieszają się ze sobą. Daje to możliwość stworzenia własnej kolorystyki.

Przeznaczenie: Uniwersalny koncentrat pigmentowy Pigment MIX przeznaczony jest do kolorowania gotowych handlowych farb, emalii i lakierów o zastosowaniu wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń (patrz wzornik kolorów).

Główne zastosowanie to barwienie wodorozcieńczalnych farb dyspersyjnych (akrylowych, lateksowych, emulsyjnych, kredowych).

Starannie dobrany skład koncentratów Pigment MIX zapewnia również możliwość kolorowania większości farb i emalii rozpuszczalnikowych: alkidowych (ftalowych, olejno-ftalowych), chlorokauczukowych, nitrocelulozowych.

Pigment MIX można stosować również do barwienia: wodorozcieńczalnych i niektórych rozpuszczalnikowych lakierów bezbarwnych, gipsu w całej masie, surowego drewna i nieszkliwionej ceramiki.

Koncentrat Pigment MIX jest kompatybilny z naszymi innymi produktami: FUGAREMIX – renowator do fug, GRUNT MIX – preparat gruntujący, GLAMOUR EFFECT – Lazura.

Uwagi praktyczne: Ze względu na stosowane technologie i surowce przez różnych wytwórców farb i lakierów zaleca się przeprowadzenie próby na mniejszej ilości farby lub lakieru. Uzyskane kolory zależą od typu i jakości barwionego wyrobu. Na ostateczny kolor mogą mieć również wpływ: chłonność, rodzaj i struktura podłoża, warunki otoczenia oraz oświetlenia.

Wyroby rozpuszczalnikowe białe: W przypadku kolorowania białych farb i emalii rozpuszczalnikowych można uzyskać jedynie pastelowe jasne odcienie (biała farba alkidowa + pigment w kolorze czerń dadzą odcień ciemnoszary przy maksymalnym dodatku 10%, a nie czarny). Zjawisko to jest spowodowane bardzo dużą zawartością dwutlenku tytanu w tego rodzaju farbach. Do malowania w ciemnych odcieniach zalecamy stosowanie gotowych kolorowych farb alkidowych lub ich dobarwianie koncentratem Pigment MIX dla poprawy odcienia. W celu uzyskania ciemnych odcieni można próbować zastosowania kolorowej farby w odcieniu pastelowym np. piaskowej, beżowej jako bazy dla kolorowania Pigment MIX.

Lakiery bezbarwne: Można stosować wszystkie kolory. Kolorowy lakier podkreśli usłojenie drewna. Pigment dodawać w niewielkich ilościach. Niektóre lakiery wysokopołyskowe mogą matowieć. Aplikacja w lakierach poliuretanowych wymaga przeprowadzenia prób barwienia.

Surowe drewno, nieszkliwiona ceramika: Pigment MIX nie zawiera środków wiążących (żywic) i dlatego powinien być dodawany do farb lub lakierów. Bezpośrednia aplikacja jest możliwa w przypadku np. kolorowania surowego drewna lub sklejki i wtedy daje efekt wybarwienia transparentnego pogłębiającego rysunek słoi. Pigmentem MIX można malować wypaloną, nieszkliwioną ceramikę. Pigment MIX stosować w rozcieńczeniu z wodą dla uzyskania pożądanej intensywności barwy. Pigment po rozcieńczeniu nie nadaje się do przechowywania. Tak zabarwiony wyrób należy koniecznie zabezpieczyć warstwą lakieru bezbarwnego.

Gips: Można kolorować w całej masie.

Zaprawy fugujące: Nie zalecamy do zapraw fugujących z powodu możliwych trudności z uzyskaniem jednolitej barwy. Należy przeprowadzić próby barwienia.

Wyroby utwardzane wilgocią, chemoutwardzalne:
(dwuskładnikowe, epoksydowe, poliuretanowe).

Nie stosować.

Sposób użycia: Przed zastosowaniem koncentrat Pigment MIX należy dokładnie wymieszać. Ewentualne rozwarstwienie nie jest wadą produktu. Należy wykonać próbę barwienia na małej ilości farby lub lakieru w celu sprawdzenia wzajemnej tolerancji wyrobów i określenia odpowiedniej proporcji. Potrzebną ilość koncentratu odmierzyć lub odważyć i powoli wlewać do barwionego wyrobu dokładnie mieszając ręcznie lub mechanicznie, do uzyskania jednolitego koloru. Podczas mieszania należy unikać nadmiernego spienienia, co może pogorszyć własności aplikacyjne.

Zalecany jest maksymalny dodatek 10% koncentratu Pigment MIX na całkowitą masę wyrobu gotowego. Polecamy wykonanie prób kolorowania wyrobów rozpuszczalnikowych, ponieważ w niektórych przypadkach, może dochodzić do niezgodności.

Pliki do pobrania:

ATRYBUTY PRODUKTU

Zastosowanie Ściany lub sufity
Rozcieńczalność Wodorozcieńczalne

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Producenci
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl