SABULADOR SOFT Valpaint - efekt delikatnego piasku 8m2

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 419,00 zł 419.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość opakowania
Zyskujesz 419 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Valpaint
Kod produktu: Sabulador_Soft

Opis

Nowoczesna powłoka dekoracyjna charakteryzująca się wielce dynamicznym i oczarowującym użytkownika efektem wizualnym. Tworzy unikalną strukturę drobnego, metalizującego piasku o bogatych możliwościach kolorystycznych. Znajduje zastosowanie w ekskluzywnych i eleganckich przestrzeniach współczesnych i klasycznych stylów - jednocześnie będąc wyznacznikiem nowych tendencji w sztuce użytkowej. Charakteryzuje się dobrze zmywalną powłoką przy zastosowaniu na: ścianach, otynkowanych powierzchniach, meblach, drewnie, płytach MDF. To produkt wysokiej jakości, w efekcie nadający swoisty charakter wnętrzom.

Podana cena materiału do wykonania 8m2. Zestaw zawiera:

  • Sabulador Soft 1L
  • Podkład Primart 600 0,5L

NAZWA: SABULADOR SOFT

RODZAJ: farba z efektem połysku

ZASTOSOWANIE: farba na bazie wody do dekoracji wnętrz

CHARAKTERYSTYKA:

Wydajność: 9 - 12 m²/LT (może się różnić w zależności od chropowatości, chłonności powierzchni i metody aplikacji)

Efekt estetyczny: opalizujący półbłyszczący

Kolorystyka: ARGENTO 100, ORO 200, ALLUMINIO 300, kolory wg katalogu

SCHNIĘCIE:

Powierzchniowe: 1 godzin przy 20°C

Druga warstwa: 3 - 4 godzin przy 20°C

Końcowe: 24 godziny przy 20°C

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE I WYTRZYMAŁOŚĆ: Nowoczesna powłoka dekoracyjna charakteryzująca się wielce dynamicznym i oczarowującym użytkownika efektem wizualnym. Tworzy unikalną strukturę drobnego, metalizującego piasku o bogatych możliwościach kolorystycznych. Znajduje zastosowanie w ekskluzywnych i eleganckich przestrzeniach współczesnych i klasycznych stylów - jednocześnie będąc wyznacznikiem nowych tendencji w sztuce użytkowej. Charakteryzuje się dobrze zmywalną powłoką przy zastosowaniu na: ścianach, otynkowanych powierzchniach, meblach, drewnie, płytach MDF. To produkt wysokiej jakości, w efekcie nadający swoisty charakter wnętrzom.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:  Powierzchnia do malowania podkładem PRIMER 600 musi być czysta, sucha, wolna od pyłów, tłuszczu i zanieczyszczeń. Dodatkowo powierzchnia powinna być zagruntowana i przygotowana jak pod malowanie zwykłą farbą nawierzchniową dekoracyjną. Ta czynność pozwoli zwiększyć wydajność podkładu PRIMER 600. Przed rozpoczęciem malowania podkładem PRIMER 600 należy rozcieńczyć wodą w proporcji ok. 15-20% i dokładnie wymieszać.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Rozcieńczanie: gotowy do użytku

APLIKACJA:

Sposób: pędzel

Liczba warstw: 1-2

ETAPY APLIKACJI:

I ETAP - efekt pędzla (Pennellato):  Malujemy jednokrotnie białym podkładem PRIMER 600 powierzchnie przygotowaną pod dekorację SABULADOR Soft. Najlepszym narzędziem do aplikacji podkładu będzie wałek malarski o długości włosia od 5 do 10mm. Powierzchnię pomalowaną podkładem pozostawiamy do wyschnięcia na 4h w temperaturze 20 stopni C.

II ETAP - efekt pędzla (Pennellato):  Przed rozpoczęciem nakładania masy SABULADOR Soft należy wymieszać zawartość opakowania. Do aplikacji dekoracji SABULADOR Soft zalecamy pędzel marki VALPAINT model PV76 lub PV09. Masę nakładamy metodą krzyżową na przemian ruchy o długości do 15cm, we wszystkich kierunkach. Masę nakładamy stopniowo niewielkimi powierzchniami od 1 m2 do 2 m2. Po upływie 5-10 min czystym pędzlem (bez masy SABULADOR Soft) powtarzamy te same ruchy po aplikowanej powierzchni, czynność ta ma za zadanie zniwelowanie smug pozostawionych po pędzlu.

III ETAP - efekt pędzla (Pennellato): Po upływie 4 godzin powtarzamy czynność aplikacji opisaną w II ETAPIE, w ten sposób nakładamy druga warstwę tworząc delikatny efekt piasku z pustyni.

I ETAP - efekt czesanego metalu:  Malujemy jednokrotnie białym podkładem PRIMER 600 powierzchnię przygotowaną pod dekorację SABULADOR Soft. Najlepszym narzędziem do aplikacji podkładu będzie wałek malarski o długości włosia od 5 do 10mm. Powierzchnię pomalowaną podkładem pozostawiamy do wyschnięcia na 4h w temperaturze 20 stopni C.

II ETAP - efekt czesanego metalu: Przed rozpoczęciem nakładania masy SABULADOR Soft należy wymieszać zawartość opakowania. Do aplikacji dekoracji SABULADOR Soft w efekcie Striato zalecamy wałek malarski o długości włosia 5 do 10mm. Nakładamy pierwszą warstwę wałkiem na części powierzchni przeznaczonej na dekorację SABULADOR Soft, zachowując jeden kierunek aplikacji pionowy lub poziomy. 

III ETAP - efekt czesanego metalu:  Gdy powierzchnia SABULADOR Soft jest jeszcze mokra następną czynnością jest użycie pędzla PV 88. Jest to pędzel o sztywnej konstrukcji włosia, który ma za zadanie "wyczesać" wzór stworzyć wzór tzw. "czesanego metalu". Używamy pędzla PV 88 zgodnie z poprzednimi ruchami aplikacji dekoracji SABULADOR Soft.

IV ETAP - efekt czesanego metalu: Po upływie 4 godzin powtarzamy czynność aplikacji opisaną w II i III ETAPIE.

Dodatkowe Zabezpieczenie: Dekoracja SABULADOR Soft nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Jest on odporny na zmywania i szorowanie zanieczyszczeń przy użyciu wody i detergentów.

UWAGA: Aplikację należy wykonywać w temperaturze od +5°C do +30°C. Narzędzia należy umyć wodą i mydłem zaraz po użyciu.

Zobacz film instruktażowy producenta:ATRYBUTY PRODUKTU

Rodzaj efektu Farba piaskowa
Przeznaczenie Tylko wewnętrzne
Konsystencja Gotowa masa
Rozcieńczalnik Woda
Okres przydatności 24 miesiące

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Waluty
Producenci
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl