Raty PayU DEKORACJEWNETRZ.EU

Chmura tagów

Emulsja Tikkurila Super White Mat

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 112,90 zł 112.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Tikkurila
Kod produktu: Super White

Opis

Rodzaj: Farba lateksowa do ścian i sufitów. 10 LITRÓW
 
Opis: Wodorozcieńczalna farba lateksowa. Przeznaczona do dekoracyjno - ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej i służby zdrowia (szpitale – z wyłączeniem ścian wokół umywalek, zlewozmywaków i pomieszczeń wymagających dezynfekcji lub utrzymania aseptyki ścian, szkoły i przedszkola), oraz w zakładach branży spożywczej z wykluczeniem bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nadaje malowanej powierzchni eleganckie, matowe wykończenie. Farba jest odporna na delikatne przemywanie i charakteryzuje się dużą siłą krycia.
 
ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI 
  • Bezpieczna receptura przyjazna środowisku oraz osobom wrażliwym i ze skłonnościami do alergii: Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego; 
  • Minimalna zawartość lotnych związków organicznych; 
  • Wysoka wydajność i siła krycia;
  • Trwałość powłoki i koloru w czasie; 
  • Doskonałe własności aplikacyjne: niekapiąca formuła, bardzo dobra przyczepność do podłoża, łatwe rozprowadzanie oraz optymalny czas schnięcia 
 
Przykłady zastosowania:
Malowanie płyt kartonowo-gipsowych, tynków cementowo-wapiennych oraz zagruntowanych małych elementów z drewna i metalu po uprzednim zagruntowaniu odpowiednim gruntem. Farba może być stosowana do dekoracyjnego malowania betonu.
 
DANE TECHNICZNE: 

Kolor: Biała

Stopień połysku: Pełny mat

Wydajność: Do 12 m2/l przy jednokrotnym malowaniu. Uzależniona jest od: chłonności i tekstura podłoża, metody aplikacji oraz koloru.

Nakładanie: Wałek, pędzel, natrysk.

Czasy schnięcia: Farba schnie około 1 godziny. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 3 godzin. Prace malarskie prowadzić w temperaturze od +5˚C do +25˚C

Zawartość części stałych: Ok. 55% wag.

Gęstość: ok. 1,45 g/cm3

Przechowywanie: Wyrób powinien być magazynowany w opakowaniach zabezpieczających przed wpływem czynników atmosferycznych. Temperatura magazynowania powinna wynosić od +5°C do +25°C. Chronić farbę przed mrozem. Opakowanie szczelnie zamknąć natychmiast po użyciu. Szczelnie zamknięte opakowania przechowywać w pomieszczeniach w temperaturze nie niższej niż 5° C i nie wyższej niż 25°C, chroniąc przed mrozem i bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. 

 

INSTRUKCJE STOSOWANIA

Warunki nakładania: Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, stabilne, pozbawione elementów luźno związanych z podłożem, temperatura powietrza od +5° C do +25° C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.
 
Przygotowanie
Podłoże przeznaczone do malowania musi być czyste, suche i odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i luźno z nim związanych elementów. Usunąć pleśń oraz wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby do podłoża za pomocą odpowiednich preparatów. Do wypełnienia ubytków i pęknięć w podłożu oraz wyrównania powierzchni ścian i sufitów należy zastosować odpowiednia szpachlówkę. Upewnić się, czy wszystkie powierzchnie szpachlowane lub wcześniej malowane farba z połyskiem są zmatowione. W przypadku luźno związanych i skredowanych podłoży zagruntować preparatem SUPRABILIT. 

Powierzchnie niemalowane: 
Tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach sezonowania. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem SUPRABILIT lub farbą SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Stabilne, niepylące tynki cementowe i cementowo-wapienne malować dwu-trzykrotnie farbą SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania. 

Powierzchnie uprzednio malowane: 
Przed malowaniem powierzchnię należy zmyć i odtłuścić. Łuszczące się powłoki usunąć, a powierzchnie skredowane odpylić na sucho i zmyć wodą. Ubytki tynku uzupełnić odpowiednią szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem SUPRABILIT lub farbą SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Podłoża uprzednio malowane farbami emulsyjnymi, których powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona malować dwu-trzykrotnie farbą SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania. 

Powierzchnie malowane farbą klejową lub wapienną: 
Farbę wapienną lub klejową usunąć całkowicie. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem SUPRABILIT lub farbą SUPER WHITE rozcieńczoną 10% wody. Jeżeli powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona pomalować dwu-trzykrotnie farbą SUPER WHITE bez uprzedniego gruntowania. 

Uwaga: 
Należy sprawdzić, czy zastosowana gładź/masa szpachlowa jest mocnym i stabilnym podłożem – jeśli po lekkim przetarciu ręką szpachlówka „sypie się” lub pozostawia na dłoni ślad pyłu – to oznacza, że podłoże jest sypkie i należy zastosować preparat Tikkurila SUPRABILIT. Na podłożach uprzednio malowanych należy wykonać wymalowanie próbne na małej powierzchni. Uzyskanie pożądanego efektu decyduje o zastosowaniu produktu.
 
Rozcieńczanie: W razie potrzeby do 5% wodą.
 
Nakładanie: Bezpośrednio przed malowaniem farbę należy dokładnie wymieszać. W zależności od chłonności podłoża należy nałożyć 2-3 warstwy Tikkurila SUPER WHITE. Taśmę malarską odkleić natychmiast po zakończeniu malowania, zanim farba wyschnie. 

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości farby.
 
TRANSPORT I SKŁADOWANIE
Wyrób powinien być transportowany w opakowaniach zabezpieczających przed wpływem czynników atmosferycznych. Temperatura transportowania powinna wynosić od +5°C do +25°C. Chronić farbę przed mrozem.

Dane techniczne

Zastosowanie Ściany lub sufity
Rodzaj Emulsja
Stopień połysku Mat
Kolor Tylko Białe
Rozcieńczalność Wodorozcieńczalne

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl