Raty PayU DEKORACJEWNETRZ.EU

Chmura tagów

Emulsja gruntująca Tikkurila Optiva Primer

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 89,90 zł 89.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Tikkurila
Kod produktu: Optiva Primer

Opis

Wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do gruntowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Ujednolica gruntowaną powierzchnię i zmniejsza chłonność podłoża. Głęboko penetruje podłoże oraz trwale je wzmacnia.  Wyrównuje chłonność, co umożliwia równomierne rozkładanie się farby nawierzchniowej.  Dzięki zastosowaniu gruntu rośnie wydajność i przyczepność farby nawierzchniowej. Dużą zaletą jest możliwość barwienia w mieszalniku.  Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepsze krycie farby nawierzchniowej, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku ciemnych kolorów. Farbę wyróżnia ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia i środowiska receptura, której potwierdzeniem jest międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel oraz rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.  Posiada minimalną zawartość Lotnych Związków Organicznych, poniżej 2g/l.

Rodzaj: Farba do gruntowania ścian i sufitów

Opis: Wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do gruntowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI:

• Zmniejsza chłonność podłoża
• Ujednolica gruntowaną powierzchnię
• Zwiększa wydajność farb nawierzchniowych z rodziny Optiva

Przykłady zastosowania: Malowanie płyt kartonowo-gipsowych, tynków i gładzi gipsowych, cementowo-wapiennych, podłoży betonowych.

DANE TECHNICZNE

Właściwości
• Zmniejsza chłonność podłoża
• Ujednolica gruntowaną powierzchnię
• Zwiększa wydajność farb nawierzchniowych z rodziny Optiva

STANDARDY JAKOŚCI I EKOLOGIA
Ekologia jest wpisana w cele, którymi kieruje się marka Tikkurila. Farby Tikkurila Optiva są wyrazem najwyższej dbałości o środowisko oraz nasze zdrowie. Spełniają rygorystyczne normy ekologiczne.

Certyfikat ECOLABEL – TIKKURILA OPTIVA PRIMER jest wyróżniona Europejskim Znakiem Ekologicznym EU Ecolabel, który jest świadectwem najwyższych standardów jakości i odpowiedzialności za środowisko. Uznawany w 25 krajach UE. Przyznawany tylko wyrobom, które przeszły rygorystyczne testy oraz spełniają najwyższe normy ekologiczne. Nr przyznanej licencji dla farb TIKKURILA OPTIVA PL/07/004.

REKOMENDACJA PTA – TIKKURILA OPTIVA PRIMER jest polecana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Na podstawie wykonanych badań, niezależna komisja ekspertów potwierdziła, że produkt jest bezpieczny dla osób szczególnie wrażliwych i ze skłonnościami do alergii. Po wymalowaniu i wywietrzeniu pomieszczenia produkt użyty zgodnie z przeznaczeniem nie wykazuje działania alergizującego.

LZO – produkt zawiera poniżej 2 g/l LZO, piętnastokrotnie poniżej wymaganej normy; Kategoria A/g
Kolory Jasne odcienie z karty kolorów Tikkurila Symphony. Z uwagi na specyfikę produktu uzyskany odcień może nie być identyczny z występującym w karcie kolorów.

Stopień połysku: Pełny mat

Wydajność: 6–8 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność uzależniona jest od takich czynników, jak porowatość i struktura podłoża oraz metoda aplikacji.

Wielkość opakowań: 0,9 l, 2,7 l, 9 l

Nakładanie: Wałek, pędzel, natrysk (dysza 515, ciśnienie 150 bar)

Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%: W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50%, farba schnie ok. 1 godziny

Zawartość części stałych: Min. ok. 50% wag ( w zależności od odcienia)

Gęstość: ok. 1,4 g/cm³

Przechowywanie: Termin ważności: 5 lat.

INSTRUKCJE STOSOWANIA

Warunki nakładania: Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, a temperatura powietrza nie może być niższa niż +5° C i nie wyższa niż +25° C, przy wilgotności względnej poniżej 80%

Rozcieńczanie: W razie potrzeby do 5% wodą.

Nakładanie: Przed przystąpieniem do malowania farbę należy dokładnie wymieszać. Nałożyć jedną warstwę OPTIVA PRIMER za pomocą pędzla, wałka lub metodą natryskową. Malowanie warstwy nawierzchniowej najkorzystniej przeprowadzić po min. 4 godzinach.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości farby.

Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC): Kat. A/g. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 30 g/l. Produkt zawiera poniżej 2 g/l LZO, piętnastokrotnie poniżej wymaganej normy.

Dane techniczne

Zastosowanie Ściany lub sufity
Rodzaj Emulsja
Stopień połysku Mat
Kolor Białe i kolor
Rozcieńczalność Wodorozcieńczalne

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl